+38(03142) 593-80 (Стаціонарний)

+38(096) 724-44-68 (Київстар)

+38(066) 954-43-89 (МТС)

 Україна, Закарпатська область,

Хустський район, с. Шаян

Замовити зворотній дзвінок Надішліть нам свій номер телефону і ми Вам зателефонуємо!
Обов'язкове поле
Обов'язкове поле
Дякуємо. Ми отримали Ваш запит. Ми зв'яжемося з Вами як можна швидше

Чи написати нам листа:

 
 

Долина нарцисів

У Карпатському заповіднику "Долина нарцисів" ростуть унікальні дикі гірські нарциси, які не збереглися ніде більше у Європі. Як стверджують вчені, в льодовиковий період сталися геологічні катаклізми, і з гір сповз величезний шмат землі разом із рослинами, які й стали знаменитістю цієї долини.

Навесні ця місцевість отримує надзвичайно ошатний вигляд. У березні долину прикрашають ніжні проліски, у квітні на зміну їм приходить білоцвіт. Потім наступає травень. І тоді долина нарцисів перетворюється. Як у чарівній казці, вона покривається суцільним килимом білосніжних нарцисів. Їх не висаджувала рука людини. Їх посіяла сама природа. Це дикі родичі садових нарцисів - нарциси вузьколисті. Дикі нарциси на вигляд дуже схожі на садові. І запах у них такий же приємний. Тільки дикі нарциси вище, а квітка крупніша, ніж у садових, і досягає в діаметрі іноді 10 сантиметрів.

Проте, Долина нарцисів завдячує своєю славою не лише нарцисам. Тут зустрічаються також інші види рослин, занесених в Червону книгу України. Це, наприклад, астранція велика (Astrantia major), пізньоцвіт осінній (Colchikum autumnale), шафран осінній (Crocus banaticus), кандик собачий зуб (Erethronium dens-canis), підсніжник (Galanthus nivalis), білоцвіт весняний (Leucojum vernum) та цілий ряд орхідей. Тут живуть такі рідкісні види тварин, як тритон звичайний (Triturus vulgaris) та озерна жаба (Rana ridibunda).

Особливо багато видів метеликів: такі красені як адмірал (Vanessa atalanta), денне павичеве око (Inachis io), жалібниця (Nymphalis antiopa), будякивка (Cythia cardui), бражник винний малий (Deilephila porcellus) - не диво для цього регіону. Зустрічаються також і махаон (Papilio machaon), подалірій (Iphiclides podalirius), бражник Прозерпіна (Proserpinus proserpina), сатурнія мала (Saturnia pavonia), які також занесені в Червону книгу України. З огляду на таке різноманіття метеликів Долина нарцисів могла б називатися також і долиною метеликів.

Відстань в обидві сторони 34 км.