+38(03142) 593-80 (Стаціонарний)

+38(096) 724-44-68 (Київстар)

+38(066) 954-43-89 (МТС)

 Україна, Закарпатська область,

Хустський район, с. Шаян

Замовити зворотній дзвінок Надішліть нам свій номер телефону і ми Вам зателефонуємо!
Обов'язкове поле
Обов'язкове поле
Дякуємо. Ми отримали Ваш запит. Ми зв'яжемося з Вами як можна швидше

Чи написати нам листа:

 
 

Екскурсія на водоспад Шипіт

Водоспад Шепіт розташований на річці Пилипець недалеко від однойменного села Міжгірського району на Закарпатті. Назва досить незвичайна, однак цей водоспад може називатися по-різному, причому кожне з назв буде однаково вірним – це може бути і Шепіт, і Шопіт, і Шипіт, однак, скрізь з наголосом на перший склад. Варто послухати звуки падаючої води, і відразу стане зрозуміло, що вода тут по-справжньому шелестить, неначе розмовляє пошепки. Загальна висота водоспаду – 14 метрів.

На Боржавських полонинах бере свій початок струмок, щоб потім вода могла спадати мальовничими каскадами. Завдяки талим водам, які мають місце навесні, водоспад Шипіт набуває ще більше чарування. Найбільш красивий водоспад навесні, коли талі води впадають у нього, роблячи його ще більш повноводним. Влітку ж водоспад – це всього лише струмок, який по декількох скельних уступах збігає каскадом.

Один раз в рік Шепіт, завдяки хипповскому фестивалю, збирає безліч туристів. Сам фестиваль вперше проводився в 1993 році. Тут же проводяться такі заходи, як «міс Шипіт» (конкурс краси), день дітей, святкування Івана Купала. Іванів день відзначають тоді ж, коли і по всій Україні – 7 липня.

Село Пилипець відомо не тільки водоспадом Шипіт, але і гірськолижним курортом, де є крісельний підйомник. Його довжина становить 1500 метрів, тому якщо ви бажаєте відправитися подивитися на водоспад Шипіт, то канатна дорога – найкращий для цього орієнтир. Працює підйомник навіть влітку, але тільки по вихідним дням, і скориставшись ним, можна піднятися на полонину Боржава. Звідти погляду відкриваються неперевершені краєвиди Карпат. Тут також можна спостерігати за польотами екстремальних парапланеристів. Але піднятися на полонину можна не тільки з допомогою підйомника – можна і на повнопривідній машині, заїхавши на ґрунтову дорогу.