+38(03142) 593-80 (Стаціонарний)

+38(096) 724-44-68 (Київстар)

+38(066) 954-43-89 (МТС)

 Україна, Закарпатська область,

Хустський район, с. Шаян

Замовити зворотній дзвінок Надішліть нам свій номер телефону і ми Вам зателефонуємо!
Обов'язкове поле
Обов'язкове поле
Дякуємо. Ми отримали Ваш запит. Ми зв'яжемося з Вами як можна швидше

Чи написати нам листа:

 
 

Замок Паланок

В південно-західній частині Мукачева самотньо підноситься гора. Верхівку гори вінчають башти старовинного замку. Небагато в Україні пам'яток подібних до цієї.

Сотні штурмів та облог пережив замок Паланок. Безліч раз міняв своїх власників. Князі і королі, графи і барони прагнули володіти ним. Служив замок і королівською резиденцією, і князівськими хоромами, і столицею бунтівної Трансільванії, і центром угорських повстань проти австрійців, і австрійським форпостом, і сховищем святої корони, і суворою політичною в'язницею.

Роки, події, люди наклали відбиток на сучасний вигляд замку, який розташований на горі вулканічного походження 68-метрової висоти. Здалеку він виглядає монолітною невеликою кам'яною будовою, а з близької відстані — це каскад терас з спорудами — стінами, вежами, будинками. Загальна площа замку 14 тис. кв. метрів, Сучасний вигляд замок придбав на початку XVII століття, коли була закінчена забудова всіх чотирьох терас Замкової гори. Він весь оточений сухими ровами 10-12 метрової глибини і кам'яними стінами 3-3,5 метра завтовшки.

Навколо Замкової гори ще у XVI ст. був викопаний водяний рів, укріплений дубовим частоколом — паланком. Від цього паланка відбувається і сучасна назва замку (хоча і рів і частокіл давно зруйновані). Причиною появи замку стало вигідне стратегічне положення на шляху кочових племен (спочатку угрів, потім половців). Набіги кочівників повторювалися дуже часто.

Зараз Мукачівський замок це-відреставрована середньовічна фортеця. В ньому функціонують: історичний музей, картинна галерея з виставкою сучасних живописців, художній салон, виставка "Дерев'яні церкви Закарпаття". Є в замку затишні кав'ярні, які привітно зустрічають відвідувачів — українських та іноземних туристів.

Відстань в обидві сторони 180 км.